dzien dobry wszystkim

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
SylwiaSeth
Pocz±tkuj±cy
Posty: 5
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 18:19

dzien dobry wszystkim

Post autor: SylwiaSeth »

Dzień Dobry wszystkim :) Zalogowałam się tutaj gdyż Mnie również dotknęła ta choroba zwana endometriozą.
Trzy lata temu urodziłam wcześniaka w 7 miesiącu ciąży,miałam cesarkę.Jak to po porodzie regularne wizyty kontrolne ale do czasu. Po trzech miesiącach kolejna wizyta i pytanie do lekarza dlaczego boli Mnie blizna po Cc.Ku mojemu zdziwieniu odpowiedź lekarza brzmiała hmmm tak sie zdarza......w zasadzie nie wiem ....... :?
za miesiąc kolejna wizyta ale u innego specjalisty ginekologa . Zrobil mi dopochwowe badanie USG i stwierdził endometriozę zapisał kurację lekami Visanne .Dziewczyny dobry , zagraniczny lek lecz bardzo drogi.Owszem pomogło gdyż miałam bóle od dnia pierwszej miesiączki po jej skończeniu i przez dwa tygodnie po niej.
Odstawiłam lek i za miesiąc znowu to samo :| :| :| miesiaczka ból blizny , niby leki które brałam VISANNE pomogły z likwidowaniu gózka w blixnie ale mnie nadal boli. Skąd więc ten bół???? Zastanawiam się nad trzecią zmianą lekarza gdyż nie wiem co mam robić.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: dzien dobry wszystkim

Post autor: gosiak76 »

Witaj Sylwia,
obecnie Visanne jest juz refundowany i nie jest drogi jak byl dotychczas. Mysle ze skoro nie wiesz jak dalej postepowac ze swoimi bolami to warto udac sie do lekarza - leku jednak nie moze sama odstawic i musisz brac go wg zalecen lekarza - czesto bywa ze po odstawieniu leku choroba wraca gdzy Visanne tylko uspila endometrioze.
Pozdrawiam - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: dzien dobry wszystkim

Post autor: vwd »

Czesc :) Niestety, tak sie czasami zdarza z blizna po cc. Mamy na forum kilka takich przypadkow. Wpisz odpowiednia fraze do opcji"Szukaj" a znajdziesz dziewczyny, ktore sa/byly w podobnej sytuacji. Poczytaj co one mowia na ten temat...B.serdecznie Cie pozdr. i mam nadzieje, ze wszystko wroci u Ciebie do normy :) Zdrowka zycze! :)
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: dzien dobry wszystkim

Post autor: agachod1 »

Witaj Sylwia. Po przeczytaniu twojej historii jestem troche w szoku. Przede wszystkim na jakiej podstawie twoj lekarz stwierdzil endo????? Przeciez tego nie wykaze ani USG ani inne badania. Tylko laparoskopia moze dac jednoznaczna odpowiedz na to co ci dolega i czy to faktycznie endo. Radze jak najszybciej zmienic lekarza.
W twojej sytuacji lekarz moze jedynie podejrzewac te chorobe jednak jeszcze raz powtarzam, bez laparoskopii mozna tylko gdybac. Jezeli chodzi o kuracje Visanne, bardzo wazna rzecz: NALEZY GO PRZYJMOWAC O JEDNEJ GODZINIE. Lek ma bardzo duzo skutkow ubocznych, od bolow i zawrotow glowy, plamienia,po bole brzucha i hustawke nastrojow. Ja mialam te dolegliwosci przez pierwsze 3 mce, ale glownie dlatego, ze bralam lek kiedy mi sie podobalo, raz rano raz wieczorem kiedy sobie przypomnialam. Wszystko sie uspokoilo kiedy zaczelam zazywac o jednej godzinie. Endo po cesarce zdarza sie. Czytalam o tym w internecie. Moja rada, zmien lekarza. Wiem, ze to nie latwe, ale warto sprobowac. Przeciez chodzi tu o twoje zdrowie. Pozdrawiam cie bardzo cieplo. Glowa do gory. Wszystko sie ulozy. Agnieszka.
SylwiaSeth
Pocz±tkuj±cy
Posty: 5
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 18:19

Re: dzien dobry wszystkim

Post autor: SylwiaSeth »

Witaj Agnieszko.
Lekarz robił mi dopochwowe badanie USG i jego diagnoza ENDO w miejscu blizny na macicy mam czarną plamę , sama nie jestem lekarzem wiec się nie znam . Brałam VISANNE trzy kuracje i guzek który był wyczuwalny na
bliźnie zniknoł wiec kazał mi już odstawić bo endo niby nie ma. Ale mnie boli , zdecydowałam zmienić lekarza
i zobaczymy co ten powie. Dziewczyny uwierzcie mi nie zadko zdarza się taki lekarz który podejmuje się leczenia tego co nas dotkneło gdyz kazda z nas wie że to się ma do konca życia.
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: dzien dobry wszystkim

Post autor: agachod1 »

Ja tez nie jestem lekarzem. Wydaje mi sie jednak, ze plama w miejscu blizny, widoczna na USG, wcale nie musi oznaczac endo. Moim zdaniem moga to byc powiklania po zle wykonanym szyciu. Nie jestem lekarzem wiec tylko przypuszczam. Odnosnie tego, co pisalas o laczeniu endo uwazam, ze mimo iz ma sie to do konca zycia, kazdy lekarz powinien starac sie pomoc kobiecie, ktora cierpi, zlagodzic dolegliwosci choroby w najbardziej mozliwy i efektywny sposob.
Nadal uwazam, ze powinnas zmienic lekarza. Trzymam za ciebie kciuki i zycze ci szczescia w poszukiwaniu odpowiedniego gina. Aga.
Awatar użytkownika
EveLondon
Ekspert
Posty: 588
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2011, 10:16

Re: dzien dobry wszystkim

Post autor: EveLondon »

Witaj kochana ja popieram wypowiedzi poprzedniczek dodam ze Aga ma racje samo usg nie daje 100% pewnosci ale wiem ze lekarze majac podejrzenie endo zaczynaja leczenie tabeletkami zapobiegawczo wiem bo mam podobnie lecze sie w anglii mam na 99% endo osadzone na obu jajnikach stwierdzone po wywiadzie z lekarzem dwoch usg dopochwowych badaniu krwi pod kontem markerow nie pcha mnie pod laparoskopie poniewaz przeszlam 4 operacje w zyciu na zoladek i nie chce mnie narazie kroic stara sie tabeletkami i wiem ze ma racje. Ja nie moge ci pomoc co do tabeletek bo ja biore antykoncepcje na zatrzymanie okresu jedyne co moge poradzic i popros lekarza o zrobienie badania krwi pod kontem markerow i udaj sie moze na konsultacje do innego rowniez, w innym dziale mozesz znalezc wypowiedzi dziewczyn o specjalistach w danych miastach moze znajdziesz dla siebie. Pozdrawiam i trzymam kciuki :)
"Ból jest jak tkanina. Im jest mocniejszy, tym więcej jest wart..."
SylwiaSeth
Pocz±tkuj±cy
Posty: 5
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 18:19

Re: dzien dobry wszystkim

Post autor: SylwiaSeth »

EveLondon dziękuję za jakiekolwiek wsparcie:)
Może rzeczywiście to tylko podejrzenie o endo , a może to tylko same zrosty ( źle zszyta macica po Cc)
które dają takie same dolegliwości jak u endo.Po świętach wybieram się do lekarza ale już innego który Mnie leczył zobaczymy jaka będzie jego diagnoza. Dam znać od razu jak będę coś wiedziała.
Dodam że wcześniejszy lekarz do którego chodziłam nie tylko stwierdził że to endo ale mam zszytą macicę
jak to określił starą metodą i brzegi są nierówne.Ale sama blizna na brzuchu jest gładziutka jak nie wiem co
tylko że podczas okresu zmienia kolor z jasnego na ciemniejszy.Ale tak się chyba robi u kobiet po Cc.
Na dzień dzisiejszy życzę wszystkim Kobietom z endo wesołych świąt bez jakichkolwiek dolegliwości.
Najlepszym prezentem dla nas było by pozbycie się tego i całkowite wyleczenie.
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: dzien dobry wszystkim

Post autor: agachod1 »

Ja rowniez zycze ci wesolych swiat! Zdrowka przede wszystkim, jak najwiecej radosci i wszystkiego, co najlepsze. Pozdrowionka. Agnieszka. :lol: :lol: :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”